کمی فکر کنین و ببینین تا به حال شده که به خودتون بگید من واسه انجام این کار خیلی باهوش هستم. اگه معتقدید خیلی باهوش و زرنگ هستین، بهتره کمی به عقب برگردید و به رفتار خود فکر کنین. داشتن این تفکر می تونه آسیب جدی به زندگی کاری و حرفه ای شما بزنه. با اینکه روبه روشدن با حقیقت سخته، قبول کنین، ممکنه احتمال اینکه شما اون قدرها هم باهوش نباشید، وجود داشته باشه.

خوندن این مقاله به شما کمک می کنه تا با خود واقعی تون بهتر آشنا شید.

۱. بیشتر گوینده هستین تا شنونده

۷ نشونه که می گوید آنقدرها هم که فکر می کنین باهوش نیستین آموزشی

بدون اینکه متوجه باشین صدای خود رو بیشتر دوست دارین. مردم معمولا در مورد مشکلات یا حتی موفقیتای خود با شما صحبت نمی کنن، چون معمولا در گفت وگوها حرف بقیه رو قطع می کنین و از موفقیتا و مشکلات خود حرف میزنین.

اگه این جور هستین، بهتره تصمیم بگیرین که این دفعه اگه کسی واسه صحبت کردن پیش شما اومد، بیشتر به حرف هاش گوش کنین. سعی نکنین اونا رو دوری کنین، فقط گوش بدین، بدون اینکه قضاوت کنین یا وسط حرفش بپرید.

۲. همیشه سعی می کنین خودتون رو خوب نشون بدین

شخصیت واقعی خود رو مخفی می کنین. موقع روبرو با بقیه همیشه سعی می کنین خود رو خوب نشون بدین. شما دروغ می گین تا بقیه تصور بهتری نسبت به شما داشته باشن.

۷ نشونه که می گوید آنقدرها هم که فکر می کنین باهوش نیستین آموزشی

افراد باهوش سعی می کنن خود واقعی شون رو نشون بدن و دوست ندارن چیزی بگن یا کاری بکنن که اصلا اعتقادی بهش ندارن. اگه همیشه سعی کنین خودتون رو خوب نشون بدین، مطمئن باشین در بلندمدت خسته میشید.

۳. همیشه در وسط طوفان هستین

۷ نشونه که می گوید آنقدرها هم که فکر می کنین باهوش نیستین آموزشی

همیشه با خود درگیر هستین و همیشه فکر و خیال می کنین. افراد باهوش معمولا ذهن خود رو درگیر مسائل و موضوعات بی ارزش و بی اهمیت نمی کنن؛ موضوعاتی که سودی واسه شون نداره و فقط موجب خستگی ذهن و درگیری فکری می شه. افراد باهوش به جای فکر و خیال الکی یا راه چاره ای واسه مشکل پیدا می کنن یا در کل اونو فراموش می کنن. شمام سعی کنین روش مثل ای رو در پیش بگیرین.

۴. به جای تشویق کردن مردم، ناامیدشان می کنین

نه تنها با صحبت روشن افراد رو ناامید می کنین، بلکه با ندیده گرفتن احساسات و خواسته هاشون هم باعث دلخوری و دلسردی اونا میشید. با رفتار خود به اونا نشون میدید که باور و مشکلات اونا واسه شما بی اهمیته.

افراد باهوش به نظرات بقیه احترام می ذارن و به مشکلات اونا هم توجه ویژه ای می کنن و همین کارا باعث دلگرمی بقیه می شه. افراد باهوش خوب به حرف بقیه گوش می کنن و همه دانسته های خود رو هم با بقیه به اشتراک می ذارن. اگه افرادی چون ریچارد برانسون (Richard Branson) و آدام ویلیام مک راون (Adm. William McRaven)، فرمانده ی نیروهای ویژه ی آمریکا، می تونن زمانی رو واسه جواب به نامهای کودکان بذارن، پس شک نکنین شمام می تونین زمانی رو واسه گوش دادن، توجه کردن و احترام گذاشتن به خواستهای بقیه اختصاص بدین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۷ انتظاری که مردها از همسرشان دارن اما به زبون نمی بیارن 

۵. سرگرمیای بی محتوا رو ترجیح میدید

۷ نشونه که می گوید آنقدرها هم که فکر می کنین باهوش نیستین آموزشی

خیلی تمایل ندارین خود رو درگیر موضوعات مشکل کنین و بیشتر دنبال تفریحات سرگرم کننده ای هستین که ذهن رو کمتر درگیر می کنه. علاقه ای به خوندن موضوعات پیچیده و چالشی ندارین. بیشتر وقت خود رو صرف تماشای برنامه های تلویزیونی بی محتوا می کنین.

اما افراد باهوش تشنه ی خوندن کتاب و تماشای فیلمایی هستن که خلاقیت اونا رو تحریک و اونا رو مجبور به تفکر و پرسیدن می کنه. چند ساعت مطالعه و تفکر می تونه ذهن شما رو باز کنه و افقای روشن تری رو جلو تون قرار می ده. اگه فکر می کنین خوندن کتاب سخته و حوصله ی اونو ندارین، بهتره واسه شروع به سراغ کتابای صوتی برید.

۷ نشونه که می گوید آنقدرها هم که فکر می کنین باهوش نیستین آموزشی

۶. همیشه گرفتار هستین

در زندگی کاری تون همیشه مضطرب و کلافه هستین و مثل مرغ سرکنده این ور و اون ور می روید. به نظر می رسه همیشه یک مشکل حل نشدنی در زندگی تون هست که جز سردرگمی و کلافگی هیچ سود و منفعتی هم واسه شما نداشتهه. همیشه و در تموم روز گرفتار هستین.

یاد بگیرین که به بقیه اعتماد کنین و از بقیه کمک بخواهید. خودخواه نباشید و فکر نکنین خودتون از پس همه کارا برمی آیید. زمانی رو واسه استراحت بذارین و به جای اینکه فقط کار کنین، زمانی رو هم واسه علایق خود بذارین.

۷. با شریک زندگی خود صادق نیستین

۷ نشونه که می گوید آنقدرها هم که فکر می کنین باهوش نیستین آموزشی

بذارین کمی رو راست صحبت کنیم. اگه با شریک زندگی خود رفتار خوبی ندارین، بهتره خود رو فرد باهوشی ندانید.

تحقیقات انجام شده نشون می ده، مردانی که به همسران خود وفادارند، هوش تقریبا بالایی دارن. اینکه شما سعی می کنین برخلاف غریزه ی تنوع طلبی خود به همسرتون وفادار باشین، نشون می ده شما در مقایسه با افراد دیگر از هوش بالاتری دارین. شاید شما در سن کودکی، نوجوونی یا در زمان تحصیل در دانشگاه به خاطر گرفتن نمره خوب یا پیشرفتای دیگری که طی زمان مدرسه یا دانشگاه داشته اید، تشویق شدین. این خیلی خوبه. باید توجه داشت که تشویق و مورد حمایت قرارگرفتن نه تنها خوب بلکه بسیار هم لازمه.

۷ نشونه که می گوید آنقدرها هم که فکر می کنین باهوش نیستین آموزشی

اگه می خواید همه شما رو به عنوان یک شخص باهوش بشناسن، اما بعضی از موارد ذکرشده در این مقاله در مورد شما صدق می کنه، بهتره سعی کنین تا با ایجاد تغییرات لازم به یک فرد باهوش و مقبول تبدیل شید. گوش دادن، راستی داشتن، پرهیز از درگیری، تشویق کردن، مطالعه داشتن، اعتمادکردن و وفاداربودن به شریک زندگی تون می تونه شما رو به عنوان یک فرد باهوش به جامعه معرفی کنه.دسته‌ها: آموزشی