مراقبت از پوست به نگرانی ی روزانه خیلی از خانوما و حتی آقایان تبدیل شده. متخصصین پوست همیشه صرف ِنظر از نوع پوست و سن و سال هر فرد پیشنهادای مشترکی واسه مراقبت از پوست در دراز مدت دارن. با ما همراه باشین تا ۷ نکته ای رو که متخصصین پوست بسیار بر اونا تأکید دارن مرور کنیم.

 

۱. اجناس پوستی رو به شکل دائمی استفاده کنین

۷ راز زیبایی از زبون کارشناسان پوست آموزشی

باید به محصول جدید زمان بدین تا کارکرد خودشو روی پوست نشون بده، با این حساب اگه می خواید اثر محصول جدیدی رو که واسه سلامت پوست تون خریداری کردین ببینین، باید اونو روزانه و ماه ها استفاده کنین. مثلا اگه از اجناس درمان کننده چین و چروک دور چشم استفاده می کنین، باید این ترکیبات رو هر روز صبح و بعد از ظهر دور چشم خود استفاده کنین تا نتایج اونو خوب مشاهده کنین.

۲. از تغییر اجناس پوستی نترسین

بهتره اجناس مختلفی که سال هاست از اونا استفاده می کنین رو تغییر بدین چون که همیشه اجناس جدیدتری به بازار بین. از طرف دیگر بافت پوست شمام در درازمدت دچار تغییر می شه و دلیلی نداره کرمی که پارسال روی پوست شما اثر زیادی داشته، امسال هم به همون اندازه اثر داشته باشه. سعی کنین در مورد انتخاب اجناسِ جدیدِ مراقبت از پوست دیدگاهی باز داشته باشین؛ هیچ لزومی نداره که به استفاده از یک محصول خاص، اصرار داشته باشین.

۳. از هم حالا به فکر استفاده از اجناس ضد چروک پوست باشین

۷ راز زیبایی از زبون کارشناسان پوست آموزشی

بیش تر افراد، پس از این که علائم پیری رو روی پوست صورت خود مشاهده می کنن، به فکر استفاده از اجناس ضد چروک می افتن. بد نیس بدونین مراحل پیری پوست به شکلای مختلفی از سنای جوونی شروع می شه. جدا از اینکه تغییرات بنیادی ازجمله بررسی بافت استخوانی و بافت چربی که باعث ایجاد چین و چروکای ظریف می شه، قرار گرفتن در خطر نور مستقیم خورشید هم باعث آسیبای پوستی مثل ایجاد نقطه هایی قهوه ای روی پوست می شن. واسه همین کارشناسان پیشنهاد می کنن از کرم ضد آفتاب با میزانSPF۳۰ یا بیشتر به شکل روزانه استفاده کنین و اگه در خطر نور مستقیم آفتاب قرار دارین، هر دو ساعت یک بار اونو تمدید کنین. در کنار استفاده از کرمای ضد آفتاب، از لوسیونای مرطوب کننده هم غافل نشید چون که اونا سَد محافظتیِ پوست رو حفظ می کنن. در این بین استفاده از روشای لیزر درمانیِ سطحی هم واسه برطرف کردن تیرگی و چروکای ظریف پوست مؤثره.

۴. مراقب کاهش وزن شدید خود باشین

افراد جوون در بین مراحل لاغری، پوست صورت شون حالت صاف و صیقلی خود رو حفظ می کنه، به دلیل برخورداری از حالت کشسانی بیشتر، پوست شون سریع تر به حالت ساده ی خود بازمی شه. اما پس از ۴۰ سالگی اگه کاهش وزن زیادی داشته باشین، پوست دور چشما و گونه هاتون دچار فرورفتگی می شه و لب هاتون هم باریک تر می شن که در آخر باعث می شه ظاهری لاغر و نحیف داشته باشین. از طرف دیگر از آنجایی که چربی لایه های زیرین پوست در سنای بالا کاهش پیدا می کنه، پوست حالت کشسان خود رو از دست داده و سست می شه. در صورتی که بعد از طی این مراحل تصمیم بگیرین دوباره افزایش وزن داشته باشین این اضافه وزن دیگر تأثیری روی پوست صورت شما نداره و این یک راه یک طرفه، پس بهتره بعد از ۴۰ سالگی در کاهش وزن زیاد عجله نکنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۷ رفتار اشتباه والدین که باعث می شه بچه ها بی ادب بار بیان 

۵. از سلامتی دندانا غافل نشید

۷ راز زیبایی از زبون کارشناسان پوست آموزشی

بعضی وقتا واسه چکاپ و بهداشت دندانا سری به دندان دکتر بزنین. جالبه بدونین سلامت و تراکم استخوانای دندان در جلوگیری از چین و چروکای دور دهن بسیار اهمیت دارن. اگه دنداناتون وضعیت مطلوبی نداشته باشن ممکنه باعث کاهش تراکم استخوانای فک و گونه شن و با توجه به اینکه این استخوانا نگه دارنده ی پوست دور دهن هستن، آسیب دیدگی اونا باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست صورت میشه.

۶. مصرف مکملای پوستی رو فراموش نکنین

کلا ژن کلید جوون سازی پوسته. وجود پروتئینی به نام کلاژن واسه استواری ساختار پوست ضرورت داره و در صورتی که کلاژن پوست کم بشه، پوست حالت کشسان خود رو از دست می ده و باعث ایجاد چین و چروک می شه. در کنار کلاژن از مصرف ترکیباتی که الاستین در اونا هست هم غافل نشید چون که خاصیت ارتجاعی پوست شما رو حفظ می کنه. واسه رسیدن به نتایج بلندمدت در مراقبت از پوست، باید از مکملای شامل کلاژن و الاستین استفاده کنین. بعضی لوسیونای پوستی هم شامل مقادیری از این دو پروتئین مهم هستن.

۷. مصرف کرمای ضد آفتاب رو جدی بگیرین

۷ راز زیبایی از زبون کارشناسان پوست آموزشی

مهم ترین کاری که باید واسه مراقبت از پوست تون و به کمه کم رساندن آثار افزایش سن یا پیری زودرس بر اون انجام بدین، حفاظت از پوست تون در مقابل آفتابه. افراد زیادی بر این باورند که زیاد در خطر آفتاب قرارنمی گیرن، اما باور کنین حتی اگه روزی ۵ دقیقه هم زیر نور آفتاب حضور داشته باشین، این در درازمدت مشکلات نامطلوبی واسه پوست شما به دنبال داره. این جور باید گفت که جنگ شما در برابر آفتاب، همه نداره و واسه همین باید هر چه زودتر خرید کرم ضد آفتاب مناسب رو در اولویت برنامه های مراقبت از پوست تون بذارین.

تا حد امکان در ساعات ۱۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر در خطر نور آفتاب قرار نگیرید، اگه هم برنامه شما به نحویه که نمی تونین اونو تغییر بدین و باید در این ساعتا بیرون از منزل و در زیر نور آفتاب حضور داشته باشین، سعی کنین تا حد امکان پوستِ همه قسمتای بدن تون پنهون باشه.

دسته‌ها: آموزشی