۱. شغل شما مناسب تون نیس

بعضی افراد در شغلی بسیار موفق هستن. ولی با تغییر موقعیت شغلی نمی تونن به طور کامل روی اون تمرکز کنن. ممکنه شما در کاری بسیار عالی باشین. ولی اگه در وظیفه ی شغلی خود خوب عمل نکنین، احتمال شکست در موقعیت شغلی شما هست.

۲. از افراد اشتباهی، حمایت می کنین

منظور ما این نیس که از همکاران خود حمایت نکنین یا نسبت به اونا بی توجه باشین. اتفاقا شما باید در محیط کار روحیه ی همکاری و مشارکتی داشته باشین. اما باید بدونین چه کسائی در مورد افزایش رتبه کاری، قدرت تصمیم گیری دارن. کاری کنین این افراد ارزش شما رو بدونن. معمولا مدیر شما در این تصمیم نقش داره، ولی ممکنه نظر اون به تنهایی نتونه باعث پیشرفت شما شه. پس شما باید افراد دیگری رو شناسایی کنین که در تصمیم گیری نقش به سزایی دارن. بر ایجاد رابطه ای خوب با اونا تمرکز کنین تا از این راه روند شغلی تون متحول شه.

۳. اهداف خود رو با توجه به شرایط تغییر نداده اید

۷ دلیل که نشون می ده پیشرفت شغلی شما متوقف شده  آموزشی

بعضی وقتا شرایط تغییر می کنه و این باعث تغییر راه حل شرکت می شه. مثلا ممکنه شما و واحدتان پیشرفت خوبی کرده باشین. شاید هدف جدید واحدتان کاهش قیمت محصول تولیدی باشه، در حالی که شما طبق روال قبلی، همیشه روی ایده های جدید تأکید می کنین که در شرایط فعلی واسه واحد شما فایده ای نداره. فرق در اهداف شما و مدیرتون باعث می شه پس از یه مدت از اولویتای مدیر خود خارج شید.

۴. حقوق تون بیشتر از ارزش شماس

ممکنه شما چند سال در شرکتی مشغول باشین و با افزایش حقوق سالیانه ، الان حقوق تقریبا بالایی دریافت کنین. در این مواقع بررسی کنین که تجربه، مهارت شغلی و تخصص تحصیلی شما ارزش حقوقی که دریافت می کنین رو داره؟ فرق بین شما و نیروی کم تجربه تری که عملکردش مثل شماس، فقط در حقوق بالای شماس؟ این عوامل رو بررسی و در صورت احتیاج اصلاح کنین تا قربونی تغییرات بعدی شرکت تون نشید.

۵. ارزش شما بیشتر از شرکت تون شده

بعضی وقتا کارکرد شما در حدیه که نمی تونین در شرکت فعلی خود به حق تون برسین. در این مواقع ممکنه به دلایل غیرحرفه ای از پیشرفت باز بمونین. شاید در این موقعیتا بهتر باشه گزینه هایی مثل پیوستن به شرکتی دیگر رو هم بررسی کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۷ نشونه جسمی که اخطار می ده سلامت روحی شما در خطره

۶. روند پیشرفت شما متوقف شده

۷ دلیل که نشون می ده پیشرفت شغلی شما متوقف شده  آموزشی

اخیرا واسه پروژه ای که شما رو به رقابت بکشه، داوطلب شدین؟ پیگیر پروژه های جدید هستین؟ در پارسال در چند همایش و اتفاق صنعتی مربوط به شغل تون شرکت کردین؟ علم خود رو به روز کردین؟ پیشرفت شغلی با نشستن و نگاه کردن به ساعت به دست نمیاد. شما باید با گذر زمان ارزش و تواناییای خود رو در بخش تخصصی تون بهتر کنین.

۷. شما در حال حرکت به مقصدی نامعلوم هستین

اگه پس از یه مدت طولانی این اولین دفعه ایه که به پیشرفت شغلی فکر کردین، پس تا به حال توجه زیادی به اهداف خود نداشتین. حتی اگه پیش از این عملکردتون نتیجه ای مناسب واسه شما به همراه داشته، شاید بازم نسبت به تغییرات بازار و شرکت در رابطه نبوده. شما باید همیشه وضعیت شغلی خود رو کنترل کنین و عادتا، ارتباطات، مهارت ها و تخصص خود رو بهتر کنین.

درجا زدن شغلی فقط مختص کسائی نیس که در جست وجوی افزایش رتبه کاری هستن و بهش نرسیده ان. شاید خیلی هم به دنبال پیشرفت شغلی نباشید، ولی بالا بودن نسبی حقوق تون می تونه باعث از دست دادن موقعیت تون شه. در این مواقع باید مهارتای خود رو افزایش بدین تا سطح شما با حقوق دریافتی تون متناسب شه. شاید شما شرکتی که در اون هستین رو دوست دارین و در عین حال سطح خود رو بالاتر از شرکت میدونید. در این مواقع ممکنه به این امید در اون جا بمونین که وضعیت شرکت بهبود یابد. ولی این خطر رو هم باید قبول کنین که شاید هیچوقت شرکت نتونه چیزی که حق تونه رو به شما بده. اگه هوشیارانه کار نکنین، امکان داره پیشرفت شغلی به دست نیارین. آگاهانه در راه شغلی خود قدم وردارین تا به طرف اهداف خود حرکت کنین.

منبع : forbes


دسته‌ها: آموزشی