حتما واسه شمام پیش اومده که در گفت وگویتان با جنس مخالف، به سوءتفاهمایی رسیده اید که ادامه مکالمه رو واسه شما سخت کرده. شاید به این فکر کردین که طرف مقابل، متوجه منظور شما نمی شه و در ایجاد رابطه به بن بست خوردین؛ اما همه چیز به واکنشای متفاوت هر دو جنس برمیگرده. حالا می خوایم واسه درک این اختلافا، به ۷ جمله ای که واسه زنان و مردها معنی متفاوتی داره نگاهی بندازیم.

 

زنان و مردها در مقایسه با همدیگه نسبت به مسائل جور واجور نگاه متفاوتی دارن.

اینجا، جملاتی رو که واسه زنان و مردها معنی متفاوتی داره بررسی می کنیم. این جملات رو بخونین و فراموش نکنین که موضوع بحث درباره درست یا غلط بودن اونا نیس، بحث اصلی بر سر فرقای ذاتی هر دو جنسه.

۱. بیا حرف بزنیم

مرد: گفت وگو کردن واسه مردها به معنی وجود مشکل و به دنبال اون یافتن راه حل مشکله. پس اگه اونا این جمله رو تصور می کنن که موقعیت سختی پیش اومده و پس دچار اضطراب می شن.

زن: واسه یک زن، داشتن رابطه و گفت وگو به معنی پیوند عاطفی با شریک زندگی اشه. پس دریافت پیشنهاد گفت وگو با اونا می تونه بدون هدف خاصی دنبال شه و رد کردن اونم اونا رو ناراحت می کنه.

۲. تو به حرفام گوش نمی دی

۷ جمله ساده که مردها و زنان برداشت متفاوتی از اونا دارن آموزشی

مرد: مردها در سکوت به موضوع گفت وگو فکر می کنن تا بهتر بتونن اطلاعات موردنیاز رو دریافت کنن. واسه همین بیشتر به نظر می رسه که حواس شون جای دیگریه، اما درحقیقت با دقت مشغول گوش کردن به صحبتاتون هستن.

زن: زنان واکنشای خود رو ازطریق بیان تعجب یا با حالتای جور واجور چهره به طرف مقابل نشون میدن و حتی بعضی حرفا رو به خودشون می گیرن. بعضی وقتا مردها از درک این رفتار عاجزند و بعضی وقتا کمی اذیت هم می شن.

۳. بیا باهم انجامش بدیم

۷ جمله ساده که مردها و زنان برداشت متفاوتی از اونا دارن آموزشی

مرد: اونا دوست ندارن موفقیتای خود رو با کسی شریک شن و معمولا در کارای گروهی هم کارکرد خوبی ندارن. اینجور پیشنهادی واسه اونا خوب نمیشه.

زن: طبق گفته محققان، هورمون اکسی توسین (یکی از شکلای جور واجور هورمونای شادی) زنان رو اجتماعی تر می کنه. واسه اونا مهمه که کارا رو با همکاری بقیه بکنن، چون این روشیه که ثابت می کنه اونا تنها نیستن.

۴. خوبه!

مرد: مردها احساسی نیستن، پس درخشش احساسات در مکالمه هاشون هم وجود نداره. اونا از اصطلاحات کمتری در گفتگو ی روزانه شون استفاده می کنن و کلماتی مثل «اوکی» یا «خوب» واسه اونا معمولیه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۷ انتظاری که مردها از همسرشان دارن اما به زبون نمی بیارن 

زن: یک زن در طول روز از حدود ۲۰ هزار کلمه استفاده می کنه که این عدد ۱٫۵ برابر تعداد کلمات یک مرده. واسه بیان روشن هر احساس، زنان از کلماتی مثل «فوق العاده» یا «حیرت انگیز» یا کلمات مثل دیگر استفاده می کنن. این درحالیه که کلمه «اوکی» واسه اونا بی ادبانه تلقی می شه.

۵. بیا واسه چند دقیقه سکوت کنیم

۷ جمله ساده که مردها و زنان برداشت متفاوتی از اونا دارن آموزشی

مرد:کم پیش میاد که مردها از گفتن این جمله منظور دیگری داشته باشن. معمولا اونا واسه فکر کردن و آزادی از استرس به سکوت احتیاج دارن.

زن:زنان بعضی وقتا با سکوت سعی در تحت اثر قرار دادن مردها دارن. این درحالیه که مردها اینجور رفتاری رو درک نمی کنن.

۶. بیا بعدا درباره به این مسئله حرف بزنیم

مرد: واسه مردها در مقایسه با زنان تغییر توجه شون از موضوعی به موضوع دیگر کار بسیار سختیه. واژه «بعدا» واسه اونا واژه ای خنثیه، چون شاید ذهن اونا با موضوع دیگری درگیر می شه.

زن: انجام چند کار به شکل هم زمان واسه زنان مسئله ای عادیه و اونا می تونن خیلی راحت چند کار رو باهم پیش ببرن. واسه همینه که اینجور جمله ای واسه اونا یه جور توهین به حساب میاد.

۷. این یک کار مردانهه

۷ جمله ساده که مردها و زنان برداشت متفاوتی از اونا دارن آموزشی

مرد: وقتی یک آقا می گه که قراره کاری مردانه بکنه، شاید نتوانسته کلمه مناسبی رو واسه توضیح اون کار پیدا کنه یا اینکه فقط از روی مجبوری این رو به زبون آورده.

زن: به کم پیش میاد، واکنش زنان به چیزی که فقط یک کار «مردانه» نامیده می شه، مثبت باشه. اول از همه به نظر می رسه، معنی این جمله اینه که طرف مقابل به کمک اونا احتیاجی نداره (که این مسئله مهمی واسه زنان به حساب میاد) و اینکه ممکنه زنان فکر کنن که احتمال خیانت به اونا هست و وقتی مردی می گه کاری مردانه داره یعنی ممکنه با خانوم دیگری قرار داشته باشه.

دیدیم که زنان و مردها از این جملات ساده چه برداشتای متفاوتی دارن. با آگاهی و علم نسبت به این فرقا، می تونیم طرف مقابل مون رو بهتر درک کنیم و گفت وگوی شفاف تر و راحت تری رو بدون دلخوری یا قضاوت نابه جای بقیه پیش ببریم. 


دسته‌ها: آموزشی