۱. آشنایی با خواستها و نیازای همسر

خیلی از افراد فکر می کنن خریدن گل و شکلای جور واجور کادوها در مناسبتای جور واجور و یعنی دیگر، بقیه روشای عاشقانه بیان احساسات به معنای توجه و احترامه. صدالبته اینجور رفتارهایی بسیار سازنده و مثبته اما هیتر گری (Heather Gray)، مشاور خونواده و نویسنده، باور داره که قدم زدن در جاده همراهی چیزی بالاتر از اینهاه.

۷ انتظاری که زنان از همسرشان دارن اما به زبون نمی بیارن آموزشی

آشنایی با خواستها و نیازای همسر یعنی اینکه بدون سوال بدونین همسرتون چه می خواد و در هر دقیقه و ثانیه در چه حال وهواییه. شاید بگید: «مگه ما پیش گو هستیم؟». نه شما پیش گو نیستین اما وقتی نسبت به کسی علاقه و مسئولیت داشته باشین، ناخودآگاه از جزئیات عاطفی و رفتاری اون آگاه میشید. درنتیجه میدونید که مثلا، همسر محترم قبل از خواب، ناهار فردای خود واسه سر کار رو آماده می کنه. پس می تونین واسه خوشحال کردن اون، پیش دستی کنین و این کار رو بکنین.

یا وقتی میدونید که مثلا سه شنبها خیلی روز سخت و پرچالشی واسه همسرتانه و رئیسش در این روز در جلسه با کارمندان سخت گیری می کنه، جدا از اینکه اینکه در منزل هوای اونو بیشتر دارین، درباره وقایع روز هم از اون سؤال می کنین و جویای احوالش میشید.

۲. اعتماد صددرصدی

۷ انتظاری که زنان از همسرشان دارن اما به زبون نمی بیارن آموزشی

خیلی از شکا و نگرانیای زنا درباره همسرشان بیهوده س. بعضی وقتا کنجکاویای خانوما درباره تماسا و پیامای شوهرشون حتی به حالت آزاردهنده ای بدل می شه، اما واقعیت اینه که ریشه تموم این شکا خودِ خود آقایان هستن. زنان دوست دارن در زندگی خود مردانی داشته باشن که به اونا وفادارند و میشه ۱۰۰ درصد به مهر و عشق شون دلگرم بود. اگه زنی دچار شک و سوءتفاهم می شه، به دلیل رفتار مردانه. الیزابت اشمیت (Elizabeth Schmitz)، یکی از نویسندگان کتاب «ساختن عشقی بادوام، ۷ راز غافل گیرکننده واسه ازدواج موفق»، می گه: «زنان نباید واسه اینکه همسرشان با کی در مهمانی کاری هم صحبت می شه یا به کی پیام می ده، احساس نگرانی کنن. درواقع زن باید از واسه تعهد مرد اطمینان خاطر کامل داشته باشه.»

۷ انتظاری که زنان از همسرشان دارن اما به زبون نمی بیارن آموزشی

عاشق بودن واقعی به معنای عشق ورزی بی چون و به چه دلیل و بی شرطه. زنانی که از ازدواج خود رضایت دارن، همسرشان رو با واژگانی چون صادق، وفادار و قابل اعتماد توضیح می کنن. اونا مطمئن هستن که همسرشان همیشه هوای شون رو داره و دروغ نمی گه. زندگی در نزدیک امنیتی عاشقانه تموم چیزیه که یک زن از زندگی مشترک توقع داره.

۳. تشکر از زحمات روزانه

مادران و همسران قلب تپنده خونواده هستن. بخش زیاد آرامش خونه، نتیجه مستقیم سعیا و زحمات زنانه. اونا دوست دارن این حجم نامحسوس از زحمتی که روزانه متحمل می شن، موردتوجه قرار بگیره و بقیه افراد خونه، به ویژه همسرشان، از اونا تشکر کنه و ارزش کاراشون رو بدونه. هتر گری می گه: «انجام کارای روزمره نباید از دید همسر و فرزندان جا بمونه و لازمه واسه این زحمات روزانه تکراری از اونا تشکر شه.»

۷ انتظاری که زنان از همسرشان دارن اما به زبون نمی بیارن آموزشی

۴. کمک خودجوش در نگهداری فرزندان

زنان دوست دارن همسرشان در رسیدگی به فرزندان به اونا کمک کنه و نسبت به مسائل فرزندان نگرانی مند باشه. هم کمک و همکاری در رسیدگی به فرزندان باید به شکل خودجوش صورت بگیره. یعنی زمانی که هر کاری رو با هزار بار تکرار به مرد گوشزد می کنن، حتی اگه مردی هم اونو بکنه، خالی از لطف و فایده هستش.

وقتی مردها بدون اینکه کسی به اونا گوشزد کنه، در کارایی مثل انجام تکالیف به فرزندان شون کمک می کنن، باعث دلگرمی مادر خونواده می شن و مادر از این کار بسیار لذت می بره. ویکی استارک (Vikki Stark) روان درمانگریه که همکاری زن و شوهرا در امور مربوط به فرزندان رو بسیار پیشنهاد می کنه. اون باور داره که مردها باید به انتظارات زنان در توجه به نیازها و تکالیف فرزندان در امور جور واجور به اندازه اونا توجه داشته باشن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۷ روش واسه یادگیری کلمات جدید زبون خارجی

۵. گوش شنوا

وقتی زنان از مشکلات و مسائل خود واسه همسرشان میگن، حتما به دنبال راه حلی دقیق و مؤثر نیستن. درواقع با مطرح کردن مشکل، به دنبال درد دل کردن هستن تا تخلیه روانی شن و همسرشان از اونا حمایت عاطفی کنه. در این جور مواقع، لازم نیس آقایان در حکم یک قهرمون نجات دهنده وارد شه و راهکارهای رنگارنگ ارائه کنن. کافیه گوش شنوا داشته باشن و همدلی به خرج بدن. استارک می گه: «وقتی همسرتون از ماجراهای محل کار یا از جروبحث خود با بقیه و حرفایی که با مادرش زده واسه تون تعریف می کنه، به دنبال اینه که به حرف هاش گوش کنین و لازم نیس برابر با میل و غریزه تون واسه ارائه راه حل شروع به نظر دادن کنین. شنونده ای خوب بودن و داشتن گوشی شنوا کافیه.»

استارک می گه بیشتر مراجعانش از اینکه شوهرشون به محض درد دل کردن واسه حل مسئله راه حل ارائه میدن، شاکی هستن. این واکنش شوهران طبیعیه چون همه اونا در سرتاسر جهان دوست دارن که خونواده شون راضی و خوشحال باشه. اما باید توجه کرد که زنان هم به دنبال شنونده ای هستن که به کمکش ابعاد جور واجور یک مسئله بررسی شه. اگه آقایان گوشی شنوا واسه شنیدن دل مشغولیای بانوان داشته باشن، نتیجه واسه هر دو رضایت بخش تر هستش.

۶. بهترین دوست و همراه بودن

زنان به ویژه خانومای امروزی که بیشتر سر کار می رن، مسئولیتای زیادی دارن. اونا دوست دارن وقتی به خونه بازمی گردند، در آرامش به کارای موردعلاقه شون مثل تماشای فیلم یا سریال بدن و با دوست و همراهی روبه رو شن که اونا رو درک می کنه و تا جایی که بتونه حمایتای عاطفی و مالی و… رو از همسر دریغ نمی کنه. آقایان باید سعی کنن تا دوست خوبی واسه همسرشان شن. باور کنین دل گرمی این همراهی و دوستی در زندگی هر دو معجزه می سازه.

چارلز اشمیت، کارشناس ازدواج و امور خونواده باور داره: «هیچ ابهامی درباره این موضوع وجود نداره: زنان شریکی واسه نگرانیای خود می خوان. کسی که از اونا حمایت کنه، مایه شادی شون باشه و جدا از اینکه توجه به رفاه و سلامت شون، همیشه و همیشگی باهم در رابطه باشن. زنان به دنبال شریکی هستن که دوست اونا هم باشه».

۷. حمایت در شکستا

۷ انتظاری که زنان از همسرشان دارن اما به زبون نمی بیارن آموزشی

در سختیا و شکستا زنان رو تنها نذارین . در راه طولانی و پر از سختیای جور واجور زندگی، امید و دل بستگی زنان تون باشین. بنابه نظر «هیتر گری»، اگه مردها احساس کردن که همسرشان حتی اگه کمی دچار دل سردی و ناتوانی شده، باید به کمک اونا برن و به اونا یادآوری کنن که همیشه در کنارشون هستن. به همسر خود روحیه بدن و بهش بگن که با وجود مسئولیتای زیادی که داره خستگی و ضعف چیزی غیرعادی نیس و رفتارش رو درک می کنن. البته زنان هم باید دقیقا همینطوری مردها رو در این مواقع همراهی کنن. 


دسته‌ها: آموزشی